Web Experience - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Remove
ru: Удалить

en: Picture
ru: Изображение

en: request a new password
ru: запрос нового пароля

en: View user profile.
ru: Просмотр профиля пользователя.

en: @user's picture
ru: Аватар пользователя @user

en: About
ru: Информация

en: Picture display style
ru: Стиль показа изображения

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
ru: Выберите стиль, который будет использоваться для изображения профиля пользователя. Стили можно настроить на странице <a href="!url">Стили изображений</a>.
