Web Experience - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Remove
uk: Вилучити

en: Picture
uk: Зображення

en: request a new password
uk: запит нового пароля

en: View user profile.
uk: Переглянути профіль користувача.

en: @user's picture
uk: Картинка користувача @user.

en: About
uk: Про модуль

en: Picture display style
uk: Стиль показу зображення

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
uk: Обраний стиль буде використаний на екрані, в той час як оригінальне зображення залишиться незмінним. Стилі можна налаштувати в адміністративній області <a href="!url">Стилі зображень</a>.
