Web Experience - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Remove
de: Entfernen

en: Picture
de: Bild

en: request a new password
de: fordern Sie ein neues Passwort an

en: View user profile.
de: Benutzerprofil anzeigen.

en: User Profile
de: Benutzerprofil

en: @user's picture
de: Bild des Benutzers @user

en: Login Destination
de: Weiterletungsziel nach der Anmeldung

en: About
de: Über

en: Picture display style
de: Anzeigestil für das Bild

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
de: Der ausgewählte Stil wird für die Anzeige verwendet, wobei das Original erhalten bleibt. Stile können im <a href="!url">Bildstil</a>-Verwaltungsbereich konfiguriert werden.

en: If you forgot your password, !request.
de: Falls Sie Ihr Passwort vergessen haben, !request.
