Web Experience - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Remove
fa: حذف

en: Picture
fa: تصویر

en: request a new password
fa: درخواست رمز عبور جدید

en: View user profile.
fa: مشاهده نمایه کاربر.

en: @user's picture
fa: تصویر @user

en: About
fa: درباره

en: Picture display style
fa: سبک نمایش تصویر

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
fa: سبک انتخاب شده برای نمایش استفاده خواهد شد و تصویر اصلی باقی خواهد ماند. سبک‌ها می‌تواند در بخش مدیریت <a href="!url">سبک تصاویر</a> پیکربندی گردد.

en: create an account
fa: ایجاد یک حساب
