Web Experience - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Remove
fr: Retirer

en: Picture
fr: Image

en: request a new password
fr: demander un nouveau mot de passe

en: View user profile.
fr: Voir le profil utilisateur.

en: User Profile
fr: Profil utilisateur

en: @user's picture
fr: Portrait de @user

en: About
fr: À propos

en: Picture display style
fr: Style d'affichage des images

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
fr: Le style sélectionné sera utilisé à l'affichage, alors que l'image originale sera conservée. Les styles peuvent être configurés depuis la zone d'administration <a href="!url">Style des images</a>.
