Web Experience - en to cs translation catalogue (7 entries)

en: Remove
cs: Odstranit

en: Picture
cs: Obrázek

en: View user profile.
cs: Zobrazit profil uživatele.

en: @user's picture
cs: Obrázek uživatele @user

en: About
cs: Popis

en: Picture display style
cs: Styl zobrazení obrázku

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
cs: Vybraný styl bude použit při zobrazování, původní podoba obrázku zůstane zachována. Styly můžete nastavovat v administračním rozhraní v sekci <a href="!url">Styly obrázků</a>.
