WF Tools (7.x-1.0-alpha1) - en to be translation catalogue (37 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: delete
be: выдаліць

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Type
be: Тып

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: view
be: глядзець

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: - None -
be: - Нічога -

en: Link
be: Спасылка

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Label
be: Подпіс

en: Save
be: Захаваць

en: View
be: Праглядзець

en: URL
be: Спасылка

en: Notes
be: Заўвагі

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: User
be: Карыстальнік

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Created
be: Створана

en: Active
be: Актыўна

en: Revision ID
be: ID версіі

en: Comment
be: Каментар

en: Details
be: Падрабязна

en: Owner
be: Уладальнік

en: Start
be: Пачатак

en: Full name
be: Поўнае імя

en: Text to display
be: Паказваць тэкст

en: Bundle
be: Набор

en: Edit URL
be: Рэдагаваць URL
