WF Tools (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (47 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: ویرایش

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Link
fa: پیوند

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: شناسه

en: Assigned to
fa: منسوب به

en: User
fa: کاربر

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Active
fa: فعال

en: Revision ID
fa: شناسه نسخه

en: Comment
fa: دیدگاه

en: login
fa: لاگین

en: Details
fa: جزئیات

en: Owner
fa: مالک

en: Start
fa: شروع

en: Full name
fa: نام و نام خانوادگی

en: Modified
fa: اصلاح گردید

en: Approved
fa: تایید شده

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Failed
fa: ناموفق

en: New
fa: جدید

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Started
fa: شروع‌شده در

en: Bundle
fa: بسته

en: Invalid
fa: نامعتبر

en: Edit URL
fa: ویرایش آدرس
