WF Tools (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (53 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: view
fr: voir

en: Edit
fr: Modifier

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Link
fr: Lien

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Layout
fr: Mise en page

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Assigned to
fr: Assigné à

en: User
fr: Utilisateur

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: Revision ID
fr: Identifiant (ID) de version

en: Comment
fr: Commentaire

en: Date Created
fr: Date de création

en: login
fr: s'authentifier

en: Details
fr: Détails

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Start
fr: Début

en: Full name
fr: Nom complet

en: Modified
fr: Modifié

en: Approved
fr: Approuvé

en: Current Status
fr: État actuel

en: Completed
fr: Terminé

en: Failed
fr: Échec

en: New
fr: Nouveau

en: Environment
fr: Environnement

en: Text to display
fr: Texte à afficher

en: Started
fr: Démarré

en: Edit Link
fr: Lien de modification

en: Bundle
fr: Type

en: Delete Link
fr: Lien de suppression

en: Invalid
fr: Invalide

en: Assignee
fr: Cessionnaire

en: Edit URL
fr: Modifier l'URL

en: Download File
fr: Télécharger un Fichier

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Date Changed
fr: Date de modification
