WF Tools (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Notes
it: Note

en: Assigned to
it: Assegnato a

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Comment
it: Commento

en: Details
it: Dettagli

en: Owner
it: Proprietario

en: Start
it: Inizio

en: Full name
it: Nominativo

en: Modified
it: Modificato

en: Approved
it: Approvato

en: Completed
it: Completato

en: Failed
it: Non riuscito

en: New
it: Nuovo

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Started
it: Iniziato

en: Edit Link
it: Modifica link

en: Invalid
it: Scorretto

en: Edit URL
it: Modifica URL
