WF Tools (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (47 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Link
tr: Bağlantı

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Notes
tr: Notlar

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Assigned to
tr: Atandığı kişi

en: User
tr: Kullanıcı

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Active
tr: Etkin

en: Revision ID
tr: Sürüm ID

en: Comment
tr: Yorum

en: login
tr: giriş yapın

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Owner
tr: Sahibi

en: Start
tr: Başlangıç

en: Full name
tr: Tam ad

en: Modified
tr: Düzenlendi

en: Approved
tr: Onaylı

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: New
tr: Yeni

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Started
tr: Başladı

en: Edit Link
tr: Bağlantıyı Düzenle

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Invalid
tr: Geçersiz

en: Edit URL
tr: URL düzenle

en: Date Changed
tr: Değiştirilme Tarihi
