WF Tools (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (59 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: view
uk: переглянути

en: Edit
uk: Редагувати

en: - None -
uk: - Немає -

en: Link
uk: Посилання

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Notes
uk: Примітки

en: Layout
uk: Макет

en: Assigned to
uk: Призначено

en: User
uk: Користувач

en: User ID
uk: ID користувача

en: Created
uk: Створено

en: Active
uk: Активно

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: Comment
uk: Коментар

en: Date Created
uk: Дата створення

en: login
uk: увійти

en: Details
uk: Подробиці

en: Owner
uk: Власник

en: Start
uk: Початок

en: Full name
uk: Повна назва

en: Modified
uk: Змінено

en: Approved
uk: Схвалено

en: Current Status
uk: Стан

en: Final
uk: Остаточний

en: Completed
uk: Завершено

en: Failed
uk: Невдало

en: New
uk: Нові

en: Environment
uk: Середовище

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: Started
uk: Запущено

en: Edit Link
uk: Редагувати посилання

en: Environments
uk: Середовища

en: Bundle
uk: Пакет

en: Delete Link
uk: Вилучити посилання

en: Invalid
uk: Некоректно

en: Reviewer
uk: Рецензент

en: Assignee
uk: Правонаступник

en: Last Modified
uk: Час останньої зміни

en: Edit URL
uk: URL редагування

en: Download File
uk: Завантажити файл

en: Succeeded
uk: Успішне

en: Job Name
uk: Назва завдання
