WF Tools (7.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (56 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: view
hu: megtekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: ID
hu: Azonosító

en: Assigned to
hu: Felelős

en: User
hu: Felhasználó

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Created
hu: Létrehozva

en: Active
hu: Aktív

en: Revision ID
hu: Változatazonosító

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Date Created
hu: Létrehozás dátuma

en: login
hu: bejelentkezés

en: Details
hu: Részletek

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Start
hu: Kezdete

en: Full name
hu: Teljes név

en: Modified
hu: Változtatott

en: Approved
hu: Elfogadott

en: Final
hu: Döntő

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Failed
hu: Sikertelen

en: New
hu: Új

en: Environment
hu: Környezet

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Started
hu: Indult

en: Edit Link
hu: Hivatkozás szerkesztése

en: Environments
hu: Környezetek

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Last Modified
hu: Utoljára módosított

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése

en: Environment ID
hu: Környezetazonosító

en: Download File
hu: Fájl letöltése

en: Revision UUID
hu: Változat UUID

en: The name of the environment.
hu: A környezet neve.
