WF Tools (7.x-1.0-alpha2) - en to ml translation catalogue (26 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Submit
ml: സമര്‍പ്പിക്കു

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Type
ml: തരം

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: view
ml: കാണുക

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: - None -
ml: - ഇല്ല -

en: Name
ml: പേര്

en: edit
ml: തിരുത്തുക

en: Label
ml: അടയാളം

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Active
ml: സജീവമായ

en: Comment
ml: അഭിപ്രായം

en: Details
ml: വിശദാംശങ്ങൾ

en: UUID
ml: യു യു ഐ ഡി
