WF Tools (7.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (48 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: Notes
nl: Notities

en: Assigned to
nl: Toegewezen aan

en: User
nl: Gebruiker

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Active
nl: Actief

en: Revision ID
nl: Revisie-ID

en: Comment
nl: Reactie

en: Date Created
nl: Aanmaakdatum

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Start
nl: Begin

en: Full name
nl: Volledige naam

en: Modified
nl: Aangepast

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: Completed
nl: Voltooid

en: Failed
nl: Mislukt

en: New
nl: Nieuwe

en: Environment
nl: Omgeving

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Started
nl: Gestart

en: Edit Link
nl: Link bewerken

en: Environments
nl: Omgevingen

en: Bundle
nl: Bundel

en: Delete Link
nl: Link verwijderen

en: Invalid
nl: Ongeldig

en: Assignee
nl: Gemachtigde

en: Edit URL
nl: URL bewerken

en: Environment ID
nl: Omgeving ID

en: Download File
nl: Bestand downloaden

en: Revision UUID
nl: Revisie-UUID

en: The name of the environment.
nl: De naam van de omgeving.
