WF Tools (7.x-1.0-alpha2) - en to ur translation catalogue (28 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: Edit
ur: تدوین

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Link
ur: ربط

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: ID
ur: شناخت

en: User
ur: صارف

en: Active
ur: فعال

en: Comment
ur: تبصرہ

en: Details
ur: تفصیلات

en: Bundle
ur: بنڈل
