WF Tools (7.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: view
id: tampilan

en: - None -
id: - Tiada -

en: Link
id: Tautan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Comment
id: Komentar

en: Details
id: Rincian

en: Owner
id: Pemilik

en: Start
id: Mulai

en: Full name
id: Nama lengkap

en: Modified
id: Telah dimodifikasi

en: Approved
id: Disetujui

en: Completed
id: Selesai

en: Failed
id: Gagal

en: New
id: Baru

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Edit Link
id: Sunting tautan

en: Bundle
id: Bundel

en: Invalid
id: Tidak valid
