WF Tools (7.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (40 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Link
oc: Ligam

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Notes
oc: Nòtas

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Active
oc: Actiu

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Comment
oc: Comentari

en: Details
oc: Detalhs

en: Owner
oc: Proprietari

en: Full name
oc: Nom complet

en: Modified
oc: Modificat

en: Approved
oc: Aprovat

en: New
oc: Novèl

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: Bundle
oc: Paquet

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
