WF Tools (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (47 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Link
pt: Ligação

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: Notes
pt: Anotações

en: Assigned to
pt: Atribuído a

en: User
pt: Utilizador

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Revision ID
pt: ID da revisão

en: login
pt: iniciar sessão

en: Details
pt: Detalhes

en: Owner
pt: Proprietário

en: Start
pt: Iniciar

en: Full name
pt: Nome completo

en: Modified
pt: Modificado

en: Approved
pt: Aprovado

en: Completed
pt: Concluído

en: Failed
pt: Falhou

en: New
pt: Novo

en: Environment
pt: Ambiente

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Edit Link
pt: Editar ligação

en: Bundle
pt: Pacote

en: Invalid
pt: Inválido

en: Edit URL
pt: Editar URL

en: Download File
pt: Descarregar ficheiro

en: A unique machine-readable name for this job type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
pt: Um nome legível por máquina, exclusivo para esse tipo de emprego. Deve conter apenas letras minúsculas, números e sublinhados.

en: Save job type
pt: Guardar tipo de emprego
