White label entity type (7.x-1.0) - en to cy translation catalogue (8 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Weight
cy: Pwysau

en: Save
cy: Cadw

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Other
cy: Arall

en: Date created
cy: Dyddiad crëwyd

en: Date changed
cy: Dyddiad newidwyd
