White label entity type (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: User
it: Utente

en: Creation date
it: Data di creazione

en: Other
it: Altro

en: Date created
it: Data di creazione

en: Date changed
it: Data cambiata
