Whitebull (7.x-1.4) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: register
fa: ثبت ‌نام کردن

en: Help
fa: راهنما

en: Left sidebar
fa: کناره چپ

en: Right sidebar
fa: کناره راست

en: Footer
fa: پاورقی

en: home
fa: خانه

en: logout
fa: خروج

en: here
fa: اینجا

en: Submitted by !username on !datetime.
fa: فرستاده شده توسط !username در !datetime.

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
