WebHost Manager (WHM) Integration (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Resources
hi: संसाधन

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Active
hi: सक्रिय

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Locale
hi: लोकेल

en: Refine
hi: बेहतर बनाना

en: Undo
hi: पूर्ववत करें

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Confirm password
hi: पासवर्ड सुनिश्चित करें
