WebHost Manager (WHM) Integration (7.x-1.0) - en to kn translation catalogue (28 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Resources
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Hostname
kn: ಅತಿಥೇಯದ ಹೆಸರು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Locale
kn: ಲೊಕ್ಯಾಲ್

en: Accounts
kn: ಖಾತೆಗಳು

en: Create account
kn: ಹೊಸ ಖಾತೆ ತೆರೆಯಿರಿ

en: Undo
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Running
kn: ಚಾಲನೆಯಲ್ಲಿರುವ

en: Suspend
kn: ತಾತ್ಕಾಲಿಕ ಸ್ಥಗಿತ

en: Domain name
kn: ಡೊಮೈನ್‌ ಹೆಸರು

en: Change Password
kn: ಗುಪ್ತಪದವನ್ನು ಬದಲಾಯಿಸು

en: Add Account
kn: ಖಾತೆಯನ್ನು ಸೇರಿಸು:

en: The passwords do not match.
kn: ಗುಪ್ತಪದ ತಾಳೆಯಾಗುತ್ತಿಲ್ಲ.
