WebHost Manager (WHM) Integration (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enabled
fr: Activé

en: Resources
fr: Ressources

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Active
fr: Actif

en: Hostname
fr: Nom d'hôte

en: Filter
fr: Filtrer

en: Locale
fr: Localisation

en: Accounts
fr: Comptes

en: Create account
fr: Créer un compte

en: Refine
fr: Affiner

en: Undo
fr: Annuler

en: Installed
fr: Installé

en: Suspended
fr: Suspendue

en: Suspend
fr: Suspendre

en: Domain name
fr: Nom de domaine

en: Confirm password
fr: Confirmer le mot de passe

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
fr: <em>et</em> où '<strong>%property</strong>' est '<strong>%value</strong>'

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
fr: <strong>%property</strong>' est <strong>%value</strong>

en: Hosting
fr: Hébergement

en: Edit Account
fr: Editer le compte

en: Service Name
fr: Nom du service
