WebHost Manager (WHM) Integration (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enabled
pt: Ativado

en: Resources
pt: Recursos

en: Overview
pt: Vista global

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Active
pt: Ativo

en: Hostname
pt: Nome do servidor

en: Filter
pt: Filtro

en: Locale
pt: Localização

en: Create account
pt: Criar conta

en: Refine
pt: Refinar

en: Undo
pt: Desfazer

en: Installed
pt: Instalado

en: Domain Name
pt: Nome do Domínio

en: Suspend
pt: Suspender

en: Confirm password
pt: Confirmar senha

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
pt: <em>e</em> onde <strong>%property</strong> é <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
pt: <strong>%property</strong> é <strong>%value</strong>

en: Service Name
pt: Nome do Serviço
