Whos.amung.us (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Small
fr: Petit

en: Widget type
fr: Type de widget

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: General
fr: Général

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Tab
fr: Onglet

en: Map
fr: Carte

en: Marker
fr: Marqueur

en: Red
fr: Rouge

en: Cart
fr: Panier

en: Bottom right
fr: Bas droit

en: Bottom left
fr: Bas gauche

en: Blocks
fr: Blocs

en: Green
fr: Vert

en: Machine name
fr: Nom système

en: Are you sure you want to delete the "%name" block?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer le bloc "%name" ?

en: Bottom center
fr: En bas au centre

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
fr: L'étiquette de cette zone, visible seulement par les administrateurs.

en: The block "%name" has been removed.
fr: Le bloc "%name" a été supprimé.

en: Classic
fr: Classique

en: Colored
fr: Coloré
