Whos.amung.us (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Small
tr: Küçük

en: Widget type
tr: Arayüz nesnesi türü

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: General
tr: Genel

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Tab
tr: Sekme

en: Position
tr: Konum

en: Map
tr: Harita

en: Red
tr: Kırmızı

en: Cart
tr: Sepet

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Bottom left
tr: Alt sol

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Green
tr: Yeşil

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Are you sure you want to delete the "%name" block?
tr: "%name" bloğunu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Widgets
tr: Arayüz nesneleri

en: Bottom center
tr: Alt orta

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
tr: Bu alan için sadece yönetim amaçlı kullanılacak etiket.

en: Night
tr: Gece
