Whos.amung.us (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Cancel
da: Annullér

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Small
da: Lille

en: Widget type
da: Widget-type

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: General
da: Generelt

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Tab
da: Fane

en: Position
da: Placering

en: Map
da: Knyt

en: Red
da: Rød

en: Cart
da: Indkøbskurv

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: Blocks
da: Blokke

en: Green
da: Grøn

en: Machine name
da: Internt navn

en: Are you sure you want to delete the "%name" block?
da: Ønsker du at slette blokken "%name"?

en: Bottom center
da: Bund midt

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
da: Betegnelsen for dette område bliver kun vist administrativt

en: The block "%name" has been removed.
da: Blokken "%name" er blevet fjernet.
