Whos.amung.us (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (32 entries)

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Small
de: Klein

en: Widget type
de: Steuerelementtyp

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: General
de: Allgemein

en: Background color
de: Hintergrundfarbe

en: Text color
de: Schriftfarbe

en: Map
de: Karte

en: Marker
de: Markierung

en: Red
de: Rot

en: Cart
de: Warenkorb

en: Bottom right
de: Unten rechts

en: Bottom left
de: Unten links

en: Blocks
de: Blöcke

en: Green
de: Grün

en: Machine name
de: Systemname

en: Are you sure you want to delete the "%name" block?
de: Möchten Sie "%name" wirklich löschen?

en: Widgets
de: Steuerelemente

en: Bottom center
de: Unten zentriert

en: Api Key
de: API Schlüssel

en: Natural
de: Natürlich

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
de: Die Bezeichnung für diese Beziehung wird nur innerhalb der Verwaltung angezeigt.

en: The block "%name" has been removed.
de: Der Block "%name" wurde entfernt.

en: Classic
de: Klassisch

en: Night
de: Nacht

en: Textbook
de: Lehrbuch

en: Colored
de: Farbig
