Whos.amung.us (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Small
hi: छोटा

en: Widget type
hi: विजेट प्रकार

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: General
hi: सामान्य

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Position
hi: स्थान

en: Map
hi: नक्शा

en: Bottom right
hi: नीचे दाएं

en: Bottom left
hi: नीचे बाएँ

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Machine name
hi: मशीन नाम
