Whos.amung.us (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Small
id: Kecil

en: Widget type
id: Jenis widget

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: General
id: Umum

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Text color
id: Warna teks

en: Position
id: Posisi

en: Map
id: Peta

en: Red
id: Merah

en: Cart
id: Keranjang

en: Bottom right
id: Kanan bawah

en: Bottom left
id: Kiri bawah

en: Blocks
id: Blok

en: Green
id: Hijau

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Bottom center
id: Tengah bawah

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
id: Judul untuk area ini yang akan ditampilkan hanya pada halaman pengaturan
