Whos.amung.us (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Small
it: Piccolo

en: Widget type
it: Tipo di widget

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: General
it: Generale

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Text color
it: Colore del testo

en: Tab
it: Scheda

en: Position
it: Posizione

en: Map
it: Mappa

en: Cart
it: Carrello

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: Blocks
it: Blocchi

en: Green
it: Verde

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Are you sure you want to delete the "%name" block?
it: Si è sicuri di voler eliminare il blocco "%name"?

en: Widgets
it: Widget

en: Bottom center
it: Centro in basso

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
it: Etichetta per questo settore che verrà visualizzata solo per l'amministratore.
