Whos.amung.us (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Cancel
oc: Anullar

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Small
oc: Pichon

en: Widget type
oc: Tipe de Widget

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Position
oc: Posicion

en: Red
oc: Roge

en: Cart
oc: Carta

en: Blocks
oc: Blòts

en: Green
oc: Verd

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Are you sure you want to delete the "%name" block?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo blòt "%name" ?

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
oc: L'etiqueta d'aquesta zone, visible solament per les administrateurs.
