Widget Block (7.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Human readable name
hi: मानव पठनीय नाम

en: The block has been created.
hi: ब्लॉक का सृजन हो चुका है।

en: Identifier
hi: पहचान
