Widget Block (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Settings
it: Impostazioni

en: The block has been created.
it: Il blocco è stato creato.

en: Identifier
it: Identificativo

en: Embed
it: Integra

en: Are you sure you want to delete the "%name" block?
it: Si è sicuri di voler eliminare il blocco "%name"?
