Widgets (7.x-1.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: edit
pt: editar

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Default
pt: Padrão

en: Add
pt: Adicionar

en: Text
pt: Texto

en: <none>
pt: «nenhum»

en: Custom
pt: Personalizado

en: Overridden
pt: Sobrescrito

en: Set name
pt: Nome do conjunto

en: Service links
pt: Service Links

en: Revert
pt: Reverter

en: Style
pt: Estilo

en: revert
pt: reverter

en: About
pt: Sobre

en: Element
pt: Elemento

en: Override defaults
pt: Sobrescrever padrões

en: No replacement, just delete
pt: Sem substituição, apagar apenas

en: !name must be an integer.
pt: !name deve ser um número inteiro.

en: !name must be a positive integer.
pt: !name deve ser um número inteiro positivo.

en: !name must be a hexadecimal color value.
pt: !name deve ser uma cor em valor hexadecimal.

en: Width and height can not both be blank.
pt: Largura e altura não podem estar ambas em branco.

en: Revert style
pt: Reverter estilo

en: Create new set
pt: Criar novo conjunto

en: Add widget
pt: Adicionar widget

en: Delete widget
pt: Remover widget

en: Weight for @title
pt: Peso para @title
