Widgets (7.x-1.0-alpha6) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Preview
id: Pratinjau

en: Default
id: Bawaan

en: Add
id: Tambah

en: Text
id: Teks

en: <none>
id: <nihil>

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Custom
id: Tersuai

en: Overridden
id: Ditimpa

en: Set name
id: Tentukan nama

en: Revert
id: Kembali

en: Style
id: Gaya

en: revert
id: kembalikan

en: About
id: Tentang

en: Element
id: Elemen

en: Override defaults
id: Timpa bawaan

en: No replacement, just delete
id: Tanpa pengganti, hapus saja

en: !name must be an integer.
id: !name harus sebuah bilangan bulat.

en: !name must be a positive integer.
id: !name harus sebuah bilangan bulat positif.

en: !name must be a hexadecimal color value.
id: !name harus sebuah nilai warna heksadesimal.

en: Width and height can not both be blank.
id: Lebar dan tinggi tidak boleh kosong keduanya.

en: Revert style
id: Mengembalikan gaya

en: Create new set
id: Membuat setelan baru

en: Weight for @title
id: Bobot @title
