Widgets (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Preview
it: Anteprima

en: Default
it: Predefinito

en: Add
it: Aggiungi

en: Text
it: Testo

en: <none>
it: -nessuno-

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Block
it: Blocco

en: Custom
it: Personalizzato

en: Visibility
it: Visibilità

en: Overridden
it: Variato manualmente

en: Set name
it: Nome del set

en: Tokens
it: Token

en: Available tokens
it: Token disponibili

en: Revert
it: Ripristina

en: Style
it: Stile

en: revert
it: ripristina

en: Scope
it: Portata

en: About
it: Informazioni

en: Element
it: Elemento

en: Output
it: In uscita

en: Widgets
it: Widget

en: Add element
it: Aggiungi elemento

en: Definitions
it: Definizioni

en: Override defaults
it: Sovrascrivi le impostazioni predefinite

en: No replacement, just delete
it: Nessuna sostituzione, semplice eliminazione

en: !name must be an integer.
it: !name deve essere un intero.

en: !name must be a positive integer.
it: !name deve essere un intero positivo.

en: !name must be a hexadecimal color value.
it: !name deve essere un valore esadecimale di un colore.

en: Width and height can not both be blank.
it: Larghezza e altezza non possono essere entrambe vuote.

en: Revert style
it: Ripristina stile

en: Create new set
it: Crea un nuovo set

en: Weight for @title
it: Peso per @title
