Widgets (7.x-1.0-beta3) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Markup
fr: Balisage

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Content types
fr: Types de contenu

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: edit
fr: modifier

en: Preview
fr: Aperçu

en: Default
fr: Par défaut

en: Add
fr: Ajouter

en: Text
fr: Texte

en: <none>
fr: --aucun--

en: Block
fr: Bloc

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Visibility
fr: Visibilité

en: Overridden
fr: Supplanté

en: Set name
fr: Nom de l'ensemble

en: Template
fr: Gabarit

en: Tokens
fr: Jetons (tokens)

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Available tokens
fr: Jetons (tokens) disponibles

en: Revert
fr: Rétablir

en: revert
fr: rétablir

en: Scope
fr: Étendue

en: Misc
fr: Divers

en: About
fr: À propos

en: Element
fr: Élément

en: Output
fr: Sortie

en: Add element
fr: Ajouter un élément

en: Definitions
fr: Définitions

en: Override defaults
fr: Supplanter les paramètres par défaut

en: No replacement, just delete
fr: Pas de remplacement, juste une suppression

en: !name must be an integer.
fr: !name doit être un entier.

en: !name must be a positive integer.
fr: !name doit être un entier positif.

en: !name must be a hexadecimal color value.
fr: !name doit être une valeur de couleur en hexadécimal.

en: Width and height can not both be blank.
fr: La largeur et la hauteur ne peuvent pas être toutes les deux vides.

en: Revert style
fr: Rétablir le style

en: Create new set
fr: Créer un nouvel ensemble

en: Add widget
fr: Ajouter un widget

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title
