Widgets (7.x-1.0-beta4) - en to uk translation catalogue (55 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Markup
uk: Розмітка

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: None
uk: Немає

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: edit
uk: редагувати

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Default
uk: Базово

en: Add
uk: Додати

en: Text
uk: Текст

en: <none>
uk: <нічого>

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Block
uk: Блок

en: Custom
uk: Власний

en: Visibility
uk: Видимість

en: Overridden
uk: Перевизначено

en: Set name
uk: Задати назву

en: Advanced
uk: Розширені

en: code
uk: код

en: Cache
uk: Кеш

en: Template
uk: Шаблон

en: Tokens
uk: Замінники

en: Token
uk: Замінник

en: Service links
uk: Сервісні посилання

en: Available tokens
uk: Доступні замінники

en: Revert
uk: Відновити

en: Style
uk: Стиль

en: revert
uk: відновити

en: Scope
uk: Область

en: Sets
uk: Установки

en: Misc
uk: Інше

en: About
uk: Про модуль

en: clone
uk: клонувати

en: Element
uk: Елемент

en: Output
uk: Вивід

en: Widgets
uk: Віджети

en: export
uk: експорт

en: Add element
uk: Додати елемент

en: Definitions
uk: Означення

en: Override defaults
uk: Перевизначити

en: No replacement, just delete
uk: Не замінювати, лише видалити

en: !name must be an integer.
uk: !name має бути цілим числом.

en: !name must be a positive integer.
uk: !name має бути цілим додатнім числом.

en: !name must be a hexadecimal color value.
uk: !name має бути шістнадцятковим значенням кольору.

en: Width and height can not both be blank.
uk: Ширина та висота не можуть бути одночасно порожніми.

en: Revert style
uk: Відновити стиль

en: Create new set
uk: Створити новий набір

en: Add widget
uk: Додати віджет

en: Delete widget
uk: Видалити віджет

en: Weight for @title
uk: Вага для @title
