Widgets (7.x-1.0-beta5) - en to pl translation catalogue (53 entries)

en: delete
pl: usuń

en: Markup
pl: Znaczniki

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: List
pl: Lista

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: None
pl: Brak

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: edit
pl: edytuj

en: Preview
pl: Podgląd

en: Default
pl: Domyślny

en: Add
pl: Dodaj

en: Text
pl: Tekst

en: <none>
pl: &lt;brak&gt;

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Block
pl: Blok

en: Custom
pl: Własne

en: Visibility
pl: Widoczność

en: Overridden
pl: Nadpisany

en: Set name
pl: Nazwa zestawu skrótów

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Template
pl: Szablon

en: Tokens
pl: Wzorce

en: Token
pl: Wzorzec

en: Service links
pl: Odnośniki do serwisów

en: Available tokens
pl: Dostępne żetony

en: Revert
pl: Przywróć

en: Style
pl: Styl

en: revert
pl: przywróć

en: Scope
pl: Zasięg

en: Sets
pl: Ustawienia wartości

en: Misc
pl: Różne

en: About
pl: O stronie

en: clone
pl: duplikuj

en: Output
pl: Wartość wyjściowa

en: Widgets
pl: Kontrolki

en: export
pl: eksportuj

en: Add element
pl: Dodaj element

en: Definitions
pl: Definicje

en: Override defaults
pl: Nadpisz ustawienia

en: No replacement, just delete
pl: Brak zastąpienia, tylko usunięcie.

en: !name must be an integer.
pl: !name musi być liczbą.

en: !name must be a positive integer.
pl: !name musi być dodatnią liczbą.

en: !name must be a hexadecimal color value.
pl: !name musi być kodem koloru w systemie szesnatstkowym.

en: Width and height can not both be blank.
pl: Szerokość i wysokość nie mogą być oba puste.

en: Revert style
pl: Przywróć styl

en: Create new set
pl: Utwórz nowy zestaw

en: Add widget
pl: Dodaj kontrolkę

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Add widget definition
pl: Dodaj definicję kontrolki
