Wikitools (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Activation
hu: Aktiválás

en: The wikitools module allows you to set several options for your content to get a more wiki-like behaviour.
hu: A <em>Wikitools</em> modul lehetővé tesz néhány beállítást, amellyel az adott tartalom wiki-féle tulajdonságokat kap.

en: Wikitools allows restrictions on node titles so that all new created nodes have guaranteed unique titles. Titles of nodes that were created before it was included in this option, however, are not guaranteed to have unique page titles. This page lists all nodes that have duplicate page titles, so that their titles may be changed to be unique.
hu: A <em>Wikitools</em> igényli az újonnan létrehozott tartalmak egyedi címét. A korábban létrehozottak címei számára nincs garancia, hogy azok egyediek legyenek. Ez az oldal listázza a nem egyedi című tartalmakat, melyeket megkülönböztethetővé kell tenni.

en: Wikitools
hu: Wiki eszközök

en: Settings for wiki-like behaviour.
hu: Wiki-féle tulajdonságok beállítása

en: Duplicate titles
hu: Dupla címek

en: List nodes which have duplicate titles
hu: Dupla című tartalmak listázása

en: Wiki path
hu: Wikiútvonal

en: Title of main page
hu: Főoldal címe

en: The main page is shown if you type in the wiki path. Leave empty to disable the main page.
hu: A főoldal jelenik meg a wikiútvonal megadásakor. Üresen hagyva a főoldal letiltásra kerül.

en: Wiki node types
hu: Wiki tartalomtípusok

en: Select the node types which will be affected by the specified options. If you select multiple node types, all nodes of these types will be searched for when a wikipath is entered. If a wikipage doesn't exist, an option to create any of these types will be given.
hu: Ki kell választani azokat a tartalomtípusokat, amelyeket érinteni fognak a megadott beállítások. Ha több tartalomtípus is ki van választva, akkor a wikiútvonal megadásakor minden megadott tartalomtípust keresni fog. Ha a wikiútvonal nem létezik, akkor egy tartalom létrehozási lehetőség jelenik meg a megadott tartalomtípusokkal.

en: Node Creation: Let users create new nodes when they type in a node name which does not exist.
hu: Tartalom létrehozás: Tartalomnév begépelése esetén engedélyezi a felhasználó számára az új tartalom létrehozását, amennyiben olyan névvel még nem létezik tartalom.

en: Node Search: Let users search for nodes when they type in a node name which does not exist.
hu: Tartalom keresés: Tartalomnév begépelése esetén engedélyezi a felhasználó számára a tartalom keresését, amennyiben olyan névvel nem létezik tartalom.

en: Automatic Redirect: If a title of a moved page is entered, redirect automatically.
hu: Automatikus átirányítás: Egy elköltöztetett oldal címének megnyitása esetén automatikus átirányítás lép életbe.

en: Unique Titles: Enforce that titles of new nodes are different from existing ones.
hu: Egyedi címek: Kikényszeríti, hogy az új tartalmak címei eltérjenek a már meglévőektől.

en: Move Protection: Disallow change of node titles for users without <em>administer nodes</em> permission.
hu: Mozgatási védelem: Nem engedélyezi a tartalmak címének megváltoztatását a <em>tartalmak adminisztrációja</em> jogosultsággal nem rendelkező felhasználóknak számára.

en: Treat underscores as spaces when looking for node titles.
hu: Aláhúzások szóközként való kezelése tartalomcímek keresésekor.

en: Treat dashes as spaces when looking for node titles.
hu: Kötőjelek szóközként való kezelése tartalomcímek keresésekor.

en: To take full advantage of the options <em>Node Creation</em>, <em>Node Search</em> and <em>Automatic Redirect</em> you should use an input format which creates wikilinks which point to the wiki path set. For exapmle a wikilink [[Page Name]] should be linked to <em>wikipath/Page Name</em>.
hu: Ahhoz, hogy a lehetőségek teljes mértékben ki legyenek használva, a <em>Tartalom létrehozás</em>, a <em>Tartalom keresés</em> és az <em>Automatikus átirányítás</em> számára olyan beviteli formát kell használni, melyek a beállított wiki útvonalra hoznak létre wiki hivatkozásokat. Például az [[Oldal címe]] wiki hivatkozást ide kell irányítani: <em>wikiútvonal/Oldal címe</em>.

en: The options <em>Node Creation</em>, <em>Node Search</em> and <em>Automatic Redirect</em> work only if a wiki path is set or if freelinking hijacking is enabled. They take the page name from the path after the wiki path, i.e. <em>wikipath/Page Name</em>, or the page name of a freelinking link, i.e. <em>freelinking/Page Name</em>.
hu: A <em>Tartalom létrehozás</em>, a <em>Tartalom keresés</em> és az <em>Automatikus átirányítás</em> lehetőségek csak akkor működnek, ha a wikiútvonal be van állítva, vagy a szabadon hivatkozó szűrő eltérítése engedélyezett. Ezek a lap nevét a wikiútvonalból veszik, például <em>wikiútvonal/Oldal címe</em>, vagy a lap neve egy szabadon hivatkozásból: <em>freelinking/Oldal címe</em>.

en: The option <em>Automatic Redirect</em> works only if node revisions are created.
hu: Az <em>Automatikus átirányítás</em> csak akkor működik, ha a tartalom változatai jönnek létre.

en: Disallowed characters in titles
hu: Nem engedélyezett karakterek vannak a címben

en: Hijack freelinking filter
hu: Szabadon hivatkozó szűrő eltérítése

en: If you activate this option, the links of the freelinking filter will be processed by the wikitools module rather than the freelinking module. When active, a link to <em>freelinking/Page Name</em> behaves exactly as a link to <em>wikipath/Page Name</em>.
hu: Ha ez a lehetőség be van kapcsolva, akkor a szabadon hivatkozó szűrő által kezelt hivatkozásokat a <em>Wikitools</em> modul fogja kezelni a <em>Freelinking</em> modul helyett. Ha aktív, akkor egy <em>freelinking/oldal neve</em> hivatkozás pontosan úgy viselkedik, mint a <em>wikipath/oldal neve</em>.

en: Subpages
hu: Aloldalak

en: Subpages can be appended to a URL (either directly or via a query string) and will redirect the user to the named subpage.
hu: Aloldalakat lehet egy webcímhez fűzni (vagy direktben vagy a kérésben) és ez át fogja irányítani a felhasználót a megnevezett aloldalra.

en: Enable url suffixes: With url suffixes, you can append the subpage to the URL. For example  <em>wikipath/Page/edit</em>.
hu: Webcím utótagok engedélyezése. A webcím utótagok segítségével lehet aloldalakat adni a webcímhez. Például: <em>wikiútvonal/oldal/szerkeszt</em>.

en: Enable query string: With query strings, you can append the subpage as a query. For example <em>wikipath/Page?wt_action=edit</em>.
hu: Kérési karaktersorozatok engedélyezése. A kérési karaktersorozatok segítségével lehet aloldalakat adni a webcímhez. Például: <em>wikiútvonal/oldal/?wt_action=szerkeszt</em>.

en: URL subpages
hu: Webcím aloldalak

en: A list of available subpages. Only these subpages can be used as url suffixes or with the query string.
hu: Az elérhető aloldalak listája. Csak ezek az aloldalak használhatók a kérési karaktersorozatokban, mint webcím utótag.

en: Redirected from <a href="@url">%page</a>
hu: <a href="@url">%page</a> oldalról lett átirányítva

en: The character %c is not allowed in a title
hu: %c karakter a címben nem engedélyezett

en: The title is not allowed to end in: %string
hu: A cím nem végződhet a következőre: %string

en: Multiple pages have this name:
hu: Több oldalnak is ugyanez a neve:

en: The page %page_name has been moved.
hu: %page_name oldal át lett mozgatva.

en: The new page name is !new_name
hu: Az új oldal neve: !new_name

en: The page %page_name does not exist.
hu: %page_name nevű oldal nem létezik.

en: You can <a href="@url">search for %page_name</a>
hu: Lehet <a href="@url">keresni: %page_name</a>

en: You can create the page as:
hu: Az oldal létrehozható, mint:

en: The drupal path for the wiki. Do not include a trailing slash. Leave empty to disable the wiki path.
hu: A wiki Drupal útvonala. Záró perjel használata nem szükséges. Üresen hagyva a wikiútvonal tiltva lesz.

en: Wiki 404 type
hu: Wiki 404 típus

en: Select the 404 (page not found) type for all pages under the wiki path.
hu: A 404-es (lap nem található) típus kiválasztása minden wikiútvonalon lévő oldalra.

en: Link to search
hu: Hivatkozás a keresésre

en: Link to creation
hu: Hivatkozás a létrehozásra

en: Creation form
hu: Létrehozás űrlap

en: Leave empty to disable this feature. Specify a list of characters which are not allowed in the title of a wiki page.
hu: Üresen hagyva ez a jellemző tiltva lesz. Megadható a karakterek egy listája, melyek használata nem lesz megengedett a wiki oldal címében.

en: Page found: %page
hu: Az oldal elérhető: %page

en: Page moved: %page
hu: Az oldal át lett helyezve: %page

en: Page does not exist: %page
hu: Az oldal nem létezik: %page

en: A <a href="@page_url">page</a> with this name already exists.
hu: Egy <a href="@page_url">oldal</a> már létezik ezzel a címmel.

en: Provides helper functionality to have wiki-like behaviour.
hu: Wiki-stílusú viselkedéseket tesz lehetővé.
