Wikitools (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
tr: Etkin Değil

en: Options
tr: Seçenekler

en: Wiki path
tr: Wiki yolu

en: Title of main page
tr: Ana sayfanın başlığı

en: Wiki node types
tr: Wiki düğüm türleri

en: Treat underscores as spaces when looking for node titles.
tr: Düğüm başlıkları ararken alt çizgileri boşluk olarak değerlendir.

en: Treat dashes as spaces when looking for node titles.
tr: Düğüm başlıkları ararken tireleri boşluk olarak değerlendir.

en: Disallowed characters in titles
tr: Başlıklarda izin verilmeyen karakterler

en: Subpages
tr: Alt sayfalar

en: The character %c is not allowed in a title
tr: Başlıklarda %c karakterine izin verilmiyor

en: The drupal path for the wiki. Do not include a trailing slash. Leave empty to disable the wiki path.
tr: Wiki için drupal yolu. Sonunda / bulundurmayın. Wiki yolunu iptal etmek için boş bırakın.

en: A <a href="@page_url">page</a> with this name already exists.
tr: Bu isimde bir <a href="@page_url">sayfa</a> zaten var.
