Wildfire Email Marketing Platform (7.x-2.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (74 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: content
oc: contengut

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: view
oc: veire

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Links
oc: Ligams

en: Test
oc: Testar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: settings
oc: paramètres

en: Field
oc: Camp

en: (none)
oc: (pas cap)

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Summary
oc: Resumit

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Core
oc: Còr

en: Add
oc: Apondre

en: remove
oc: suprimir

en: View
oc: Veire

en: History
oc: Istoric

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: User
oc: Utilizaire

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Active
oc: Actiu

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Never
oc: Pas jamai

en: Recipients
oc: Destinataris

en: Count
oc: Descompte

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Line
oc: Linha

en: Send
oc: Mandar

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Order
oc: Òrdre

en: Template
oc: Modèl

en: Add user
oc: Apondre un utilizaire

en: Pending
oc: En espèra

en: Change
oc: Modificar

en: Messages
oc: Messatges

en: (disabled)
oc: (desactivat)

en: 1 line | @count lines
oc[0]: 1 linha
oc[1]: @count linhas

en: cancel
oc: anullar

en: Processing
oc: En cors de tractament

en: Reason
oc: Rason

en: 1 user | @count users
oc[0]: 1 utilizaire
oc[1]: @count utilizaires

en: Reports
oc: Rapòrts

en: and
oc: et

en: Save order
oc: Desa l'ordre

en: export
oc: exportar

en: Date and time
oc: Data e ora

en: Region settings
oc: Paramètres de la region

en: The node ID.
oc: L'identificant (ID) del nosèl.
