Wildfire Email Marketing Platform (7.x-2.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (95 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: content
pt: conteúdo

en: List
pt: Lista

en: Subject
pt: Assunto

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Unsubscribe
pt: Cancelar inscrição

en: Email settings
pt: Configurações de e-mail

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: view
pt: ver

en: Overview
pt: Visão geral

en: Edit
pt: Editar

en: Size
pt: Tamanho

en: Test
pt: Teste

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: settings
pt: configurações

en: Field
pt: Campo

en: (none)
pt: (nenhum)

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Salvar

en: Summary
pt: Resumo

en: Update
pt: Atualizar

en: Add
pt: Adicionar

en: remove
pt: remover

en: View
pt: Ver

en: History
pt: Histórico

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Upload
pt: Carregar

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: Please enter a valid email address.
pt: Favor adicionar um e-mail válido.

en: Active
pt: Ativo

en: Add content
pt: Adicionar conteúdo

en: 1 minute | @count minutes
pt[0]: 1 minuto
pt[1]: @count minutos

en: Never
pt: Nunca

en: Recipients
pt: Destinatários

en: Count
pt: Contar

en: Line
pt: Linha

en: Send
pt: Enviar

en: Clicks
pt: Cliques

en: Save changes
pt: Salvar alterações

en: Order
pt: Pedido

en: Template
pt: Modelo

en: Add user
pt: Adicionar usuário

en: Pending
pt: Pendente

en: Change
pt: Mudar

en: Messages
pt: Mensagens

en: Result
pt: Resultado

en: (disabled)
pt: (desabilitado)

en: Lists
pt: Listas

en: Changes have been saved.
pt: As alterações foram salvas.

en: Quota
pt: Espaço disponível

en: cancel
pt: cancelar

en: Processing
pt: Processando

en: Complete
pt: Concluído

en: Reason
pt: Motivo

en: CSV file
pt: Arquivo CSV

en: 1 second | @count seconds
pt[0]: 1 segundo
pt[1]: @count segundos

en: From name
pt: Nome do remetente

en: Addresses
pt: Endereços

en: Cancelled
pt: Cancelado

en: 1 user | @count users
pt[0]: 1 usuário
pt[1]: @count usuários

en: import
pt: importar

en: Sign up
pt: Inscrição

en: Reports
pt: Relatórios

en: and
pt: e

en: Started
pt: Iniciada

en: Signup
pt: Inscreva-se

en: Signup settings
pt: Configurações de inscrição

en: Broadcast
pt: Anunciar

en: Save order
pt: Salvar ordem

en: export
pt: exportar

en: Date and time
pt: Data e hora

en: Reply name
pt: Nome do remetente

en: Region settings
pt: Configurações de região

en: Lock
pt: Travar

en: Progress
pt: Progresso

en: unlock
pt: desbloquear

en: Please confirm
pt: Por favor, confirme

en: Not tracked
pt: Não monitorado

en: The node ID.
pt: O ID do node.

en: one user | @count different users
pt[0]: um usuário
pt[1]: @count usuários diferentes
