Wildfire Email Marketing Platform (7.x-2.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (97 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: content
tr: içerik

en: List
tr: Liste

en: Subject
tr: Konu

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Unsubscribe
tr: Üyelikten çık

en: Email settings
tr: E-posta ayarları

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: view
tr: görüntüle

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Size
tr: Boyut

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: settings
tr: ayarlar

en: Field
tr: Alan

en: (none)
tr: (hiçbiri)

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Summary
tr: Özet

en: Update
tr: Güncelle

en: Core
tr: Çekirdek

en: Add
tr: Ekle

en: remove
tr: sil

en: View
tr: Görüntüle

en: History
tr: Geçmiş

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Upload
tr: Yükle

en: User
tr: Kullanıcı

en: Email
tr: E-posta

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Active
tr: Etkin

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: 1 minute | @count minutes
tr[0]: 1 dakika
tr[1]: @count dakika

en: Never
tr: Asla

en: Recipients
tr: Alıcılar

en: Count
tr: Sayaç

en: OK
tr: Tamam

en: Line
tr: Hat

en: Send
tr: Gönder

en: Jobs
tr: İşler

en: Clicks
tr: Tıklamalar

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Order
tr: Sıralama

en: Template
tr: Şablon

en: Add user
tr: Kullanıcı ekle

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Change
tr: Değiştir

en: Messages
tr: İletiler

en: Result
tr: Sonuç

en: (disabled)
tr: (devre dışı)

en: Lists
tr: Listeler

en: Changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Quota
tr: Kota

en: cancel
tr: iptal

en: Processing
tr: İşliyor

en: Complete
tr: Tamam

en: Reason
tr: Sebep

en: CSV file
tr: CSV dosyası

en: Add a new list
tr: Yeni bir liste ekle

en: 1 second | @count seconds
tr[0]: 1 saniye
tr[1]: @count saniye

en: Addresses
tr: Adresler

en: Cancelled
tr: İptal

en: 1 user | @count users
tr[0]: @count kullanıcı
tr[1]: @count kullanıcı

en: Sign up
tr: Kaydol

en: Reports
tr: Raporlar

en: Subscribed
tr: Üye olunmuş

en: and
tr: ve

en: Current jobs
tr: Mevcut İşler

en: Started
tr: Başladı

en: Sample
tr: Örnek

en: Broadcast
tr: Duyur

en: Save order
tr: Sıralamayı kaydet

en: export
tr: dışarı ver

en: Repeater
tr: Tekrarlayıcı

en: Config
tr: Yapılandırma

en: Date and time
tr: Tarih ve zaman

en: Region settings
tr: Bölge ayarları

en: Lock
tr: Kilitle

en: log in
tr: giriş yapın

en: The node ID.
tr: Düğüm kimliği.
