Wildfire Email Marketing Platform (7.x-2.0-alpha3) - en to id translation catalogue (77 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Email address
id: Alamat email

en: content
id: konten

en: List
id: Daftar

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Unsubscribe
id: Berhenti berlangganan

en: Email settings
id: Pengaturan email

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: view
id: tampilan

en: Overview
id: Sekilas

en: Edit
id: Sunting

en: Size
id: Ukuran

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Test
id: uji

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: settings
id: pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: (none)
id: (tidak ada)

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Summary
id: Ringkasan

en: Update
id: Perbarui

en: Core
id: Inti

en: Add
id: Tambah

en: remove
id: buang

en: View
id: Lihat

en: History
id: Riwayat

en: Refresh
id: Segarkan

en: Statistics
id: Statistik

en: Upload
id: Unggah

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Please enter a valid email address.
id: Silakan isi dengan alamat email yang sah.

en: Active
id: Aktif

en: Add content
id: Tambahkan konten

en: 1 minute | @count minutes
id[0]: 1 menit
id[1]: @count menit

en: Never
id: Tidak pernah

en: Recipients
id: Penerima

en: Count
id: Jumlah

en: Line
id: Baris

en: Send
id: Kirim

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Order
id: Urutan

en: Add user
id: Tambah pengguna

en: Pending
id: Tertunda

en: Change
id: ubah

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Result
id: Hasil

en: Lists
id: Daftar

en: Templates
id: Templat

en: cancel
id: batal

en: Processing
id: Memproses

en: Complete
id: Selesai

en: Reason
id: Alasan

en: 1 second | @count seconds
id[0]: 1 detik
id[1]: @count detik

en: 1 user | @count users
id[0]: 1 anggota
id[1]: @count anggota

en: Sign up
id: Daftar

en: Reports
id: Laporan

en: and
id: dan

en: Sample
id: Contoh

en: Save order
id: Simpan pesanan

en: Date and time
id: Tanggal dan waktu

en: Region settings
id: Pengaturan region

en: Lock
id: Kunci
