Wildfire Email Marketing Platform (7.x-2.0-alpha3) - en to it translation catalogue (90 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: content
it: contenuto

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Unsubscribe
it: Annulla iscrizione

en: Email settings
it: Impostazioni email

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: view
it: mostra

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Size
it: Dimensione

en: Links
it: Collegamenti

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: settings
it: impostazioni

en: Field
it: Campo

en: (none)
it: (nessuno)

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Summary
it: Sommario

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: remove
it: rimuovi

en: View
it: Visualizza

en: History
it: Cronologia

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Statistics
it: Statistiche

en: Upload
it: Carica

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: 1 minute | @count minutes
it[0]: ! minuto
it[1]: @count minuti

en: Never
it: Mai

en: Recipients
it: Destinatari

en: Count
it: Numero

en: Line
it: Riga

en: Send
it: Invia

en: Clicks
it: Clic

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Order
it: Ordina

en: Add user
it: Aggiungi un utente

en: Pending
it: In sospeso

en: Change
it: Cambia

en: Messages
it: Messaggi

en: Result
it: Risultato

en: (disabled)
it: (disabilitato)

en: Lists
it: Liste

en: Changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Templates
it: Template

en: cancel
it: annulla

en: Processing
it: In elaborazione

en: Complete
it: Completo

en: Reason
it: Ragione

en: CSV file
it: File CSV

en: 1 second | @count seconds
it[0]: 1 secondo
it[1]: @count secondi

en: From name
it: Nome del mittente

en: Addresses
it: Indirizzi

en: Cancelled
it: Annullato

en: 1 user | @count users
it[0]: 1 utente
it[1]: @count utenti

en: import
it: importa

en: Sign up
it: Iscriviti

en: Reports
it: Resoconti

en: and
it: e

en: Started
it: Iniziato

en: Signup
it: Iscrizione

en: Save order
it: Salva l'ordine

en: export
it: esporta

en: Config
it: Configurazione

en: The user id.
it: ID utente.

en: Date and time
it: Data e ora

en: Region settings
it: Impostazioni regione

en: Lock
it: Bloccare

en: The node ID.
it: L'ID del contenuto.

en: Last Sent
it: Ultime inviate
