Wildfire Email Marketing Platform (7.x-2.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (108 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Email address
nl: E-mailadres

en: content
nl: inhoud

en: List
nl: Lijst

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Unsubscribe
nl: Uitschrijven

en: Email settings
nl: E-mail-instellingen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: view
nl: weergeven

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: Size
nl: Grootte

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: settings
nl: instellingen

en: Field
nl: Veld

en: (none)
nl: (geen)

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Update
nl: Bijwerken

en: Core
nl: Kern

en: Add
nl: Toevoegen

en: remove
nl: verwijderen

en: View
nl: Weergeven

en: History
nl: Historie

en: Refresh
nl: Verversen

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Upload
nl: Uploaden

en: User
nl: Gebruiker

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Active
nl: Actief

en: Add content
nl: Inhoud toevoegen

en: 1 minute | @count minutes
nl[0]: 1 minuut
nl[1]: @count minuten

en: Never
nl: Nooit

en: Recipients
nl: Ontvangers

en: Count
nl: Aantal

en: OK
nl: Ok

en: Line
nl: Lijn

en: Send
nl: Versturen

en: Jobs
nl: Opdrachten

en: Clicks
nl: Klikken

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Order
nl: Volgorde

en: Add user
nl: Gebruiker toevoegen

en: Pending
nl: In afwachting

en: Change
nl: Wijzigen

en: Messages
nl: Berichten

en: Result
nl: Resultaat

en: (disabled)
nl: (uitgeschakeld)

en: Lists
nl: Lijsten

en: Changes have been saved.
nl: Wijzigingen zijn opgeslagen.

en: cancel
nl: annuleren

en: Processing
nl: Verwerken

en: Complete
nl: Voltooid

en: Reason
nl: Reden

en: CSV file
nl: CSV-bestand

en: List name
nl: Lijstnaam

en: 1 second | @count seconds
nl[0]: 1 seconde
nl[1]: @count seconden

en: From name
nl: Naam afzender

en: Addresses
nl: Adressen

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: 1 user | @count users
nl[0]: 1 gebruiker
nl[1]: @count gebruikers

en: import
nl: importeer

en: Sign up
nl: Inschrijven

en: Reports
nl: Rapporten

en: 1 entry | @count entries
nl[0]: één inzending
nl[1]: %count inzendingen

en: Subscribed
nl: Ingeschreven

en: Unsubscribed
nl: Afgemeld

en: and
nl: en

en: Current jobs
nl: Huidige vacatures

en: Started
nl: Gestart

en: Signup
nl: Inschrijven

en: Signup settings
nl: Inschrijving instellingen

en: Broadcast
nl: Uitzending

en: Save order
nl: Volgorde bewaren

en: export
nl: exporteer

en: Repeater
nl: Herhaler

en: Config
nl: Instellen

en: The user id.
nl: De gebruikers-ID.

en: Date and time
nl: Datum en tijd

en: Reply name
nl: Antwoord naam

en: Region settings
nl: Regio-instellingen

en: Lock
nl: Vergrendel

en: log in
nl: inloggen

en: Progress
nl: Voortgang

en: From email
nl: Van e-mail

en: Opens
nl: Opent

en: Please confirm
nl: Bevestig alstublieft

en: Not tracked
nl: Niet gevolgd

en: The node ID.
nl: De ID van de node.

en: Last Sent
nl: Laatst verzonden

en: Latest jobs
nl: Nieuwste vacatures

en: config
nl: configureren
